A Bolt nyitva: Hétköznap 12 -19 -ig, Szombaton 10 -18 -ig Címe: 1067 Budapest Szondi u. 18/a.
A játék: Angol nyelvű
Játékosszám: 2-4 játékos
A legjobb: 2 játékossal
Játékidő: 60 perc
Ajánlott: 14 éves kortól
Tavasz, nyár, ősz és tél. Az évszakok hallatán legtöbbünknek ez jut eszébe, ám miután kipróbáltuk a Seasons című játékot, a lista kibővül a varázsló, verseny, presztízs, kristály szavakkal is. Ebben a játékban 2-4 varázsló méri össze erejét egy három teljes éven át tartó megmérettetés folyamán, melynek tétje nem más, mint a főmágus cím megszerzése!
A játék ügyesen ötvöz többféle mechanikát: kártyákat kell választanunk és kijátszanunk, hogy erősebbé váljunk, kockákkal kell dobnunk, hogy extra cselekvésekhez jussunk, erőforrásainkat kell ügyesen menedzselnünk és mindezek mellett a négy évszakra is figyelnünk kell, hiszen mindegyik más-más lehetőségeket biztosít számunkra.
Két szakaszra oszlik a játék, az első fázisban a kezdő kártyáinkat válasszuk ki. A játékba kerülő lapok minden játékosnál megfordulnak, így ügyesen kell választanunk közülük, ráadásul a megkapott lapjainkat három részre kell osztanunk, hogy minden évre jusson elegendő belőlük. Sokat számít, hogy hogyan osszuk be a gyengébb, de olcsóbb, az erősebb és drágább, illetve az ellenfeleinket célzó lapokat. Miután elkészültünk, kezdetét veheti a küzdelem!
Minden kör, kockadobással kezdődik, a különböző évszakok egyedi kockákkal bírnak, melyek különböző cselekvéseket (pl.: erőforrásszerzés) jelképeznek, ezekből kell mindenkinek kiválasztania a dobás után mindenkinek egyet-egyet. Ezután sorrendben véghezvihetjük választott cselekvéseinket, mely lehet a választott kockán szereplő akció, kijátszhatunk kártyákat a kezünkből, illetve egyedi bónuszokat is használhatunk. A kör végén 1-3 hónappal telik az idő, a harmadik év végeztével a játék véget ér. Aki ekkorra a legtöbb presztízs-pontot gyűjtötte, megnyeri a játékot!
Bár a játék menete egyszerű, a választható lehetőségeink száma meglehetősen összetett. A kártyák megidézéséhez, illetve a szintén erőforrásnak számító kristályok megszerzéséhez évszakoktól függő erő-tokeneket kell gyűjtenünk, a játék elején ráadásul csakis egyetlen játékba hozott lapunk lehet, ezek számának bővítésére is folyamatosan figyelni kell. A kijátszott kártyák tartósan játékban maradnak, azaz tartósan változtatják meg képességeinket. Szükség esetén külön bónusz képességeket is igénybe vehetünk, ám ekkor a játék végén büntető pontokat kapunk. Minél többször használtuk e képességeket, annál többet.
A játék végén minden egyes kristályért kapunk presztízs-pontot, illetve a játékban levő lapjaink után is (minden kártya eltérő pont-értékkel bír), pontot veszítünk azonban a kihasznált bónuszok és a kezünkben maradt kártyák után!
Azaz, ha ügyesek akarunk lenni és minél több pontot szerezni, mindössze arra kell odafigyelnünk, hogy milyen lapokat választunk a játék elején (9 db), azokat hogyan osszuk el a három évre, mikor, milyen erőforrásra van szükségünk, ezeket hogyan tudjuk megszerezni, mikor van szükségünk arra, hogy extra lapot húzzunk, mennyi kártyát hozhatunk játékba és éppen melyiket érdemes kijátszanunk, valamint szükséges-e büntetőpontért a bónuszunkat kihasználni? Végezetül természetesen az is fontos, hogy lehetőleg ne maradjon kijátszatlan kártyánk a játék végére. Már nem is olyan egyszerű, ugye?
A Seasons egy igazán könnyen megtanulható játék, ennek ellenére mély stratégiai és taktikai lehetőségeket rejt. A játékmenet gyors, pörgős, a tartozékok szépek, a kártyák nagyon igényesen kidolgozottak és hangulatosak. A megfelelő lapok kiválasztásával az egész játék nehézségi szintje szabadon változtatható, így egyhamar nem fogjuk megunni a varázslók három éves küzdelmét.
A játékot magyarul is kiadták, Évszakok címen.
Ez a játék zseniális! Már akkor csodálatos amikor kinyitod a dobozt! Gyönyörűséges minden egyes tartozéka. Kicsit aggódtam, hogy elég lesz-e az interakció ami benne van a játékban, de igen. A maga aljasságával nagyon bejött!
Még nincs mögöttem túl sok játék, de ha azt nézzük, hogy az első játékban 68 pontom lett a másodikban már 199 érezhető a változás.
A randomfactor a speciális kártyakiosztás miatt nagyon kicsi. Mindenki kap 9 lapot, elvesz egyet majd a maradékot átadja az ellenfelének és így tovább. Nekem nagyon bejött, tudom ajánlani azoknak, akiket nem zavar ha egyes lapok rendkívül aljasak :D