A Bolt nyitva: Hétköznap 12 -19 -ig, Szombaton 10 -18 -ig Címe: 1067 Budapest Szondi u. 18/a.
A játék: Magyar nyelvű
Játékosszám: 2-6 játékos
Játékidő: 90 perc
Ajánlott: 13 éves kortól
Ennek a játéknak az ötlete egy vitorlás hajón született, este, a csillagos ég alatt. Öten voltunk a hajón egész nap összezárva, körülbelül húsz négyzetméteren. A feszültség szinte kitapintható volt közöttünk. Este, miután kikötöttünk, és elfogytak a hajózással kapcsolatos feladatok, előkerült egy vidám játék, melynek könnyed kérdései sok nevetésre, néha pedig önismeretet gazdagító visszajelzésekre adtak lehetőséget, és játék közben a feszültség felengedett. Ismét összetartoztunk. A játék végeztével, félálomban, a hullámok lágy ringatásában, megálmodtam az én játékomat, olyat, amelyik komolyan veszi önmagát, de azért ad okot a nevetésre is. Könnyed kérdések is vannak benne, amelyek mind-mind rólad (és rólam) szólnak. Ám vannak mélyebb kérdései is, amihez le kell jutnod a saját mélységeidbe, kapcsolatba kerülve még magad előtt is feltáratlan területekkel.
A kérdések háttérmagyarázataival, azokon keresztül pedig tudományos ismeretek közvetítésével a pszichológiai kultúra fejlesztését is felvállalja, a kommunikációs szabályok alkalmazásával pedig, a kommunikáció új stílusát sajátíthatják el észrevétlenül a résztvevők. Játékos formában, a szabályok által védetten és alkalmas keretek között előáll tehát egy mini önismereti és kommunikációfejlesztő tréning, aminek vezetéséhez nincs szükség szakképzett trénerre, csak egy önként vállalkozó játékmesterre, aki felügyeli a szabályok betartását.
Ahogy fentebb már írtam: pillantsunk rá még ismeretlen területeinkre, és gyűjtsünk újabb puzzle-darabokat személyiségünk - és ezzel sorsunk - nagy kirakós játékához. Eközben, mintegy mellesleg, bővüljön pszichológiai tudásunk is a háttérmagyarázatok által, a kommunikációs szabályok alkalmazása pedig járuljon hozzá kommunikációs kultúránk, érzelmi intelligenciánk fejlődéséhez a mások iránti elfogadásunk és empátiánk erősítése révén. Mivel pedig ez játék elsősorban "társasnak" lett megálmodva (noha, persze, zárkózottak egyedül is játszhatják), legyen az is velejárója, hogy megnyílnak és közelebb kerülnek a játékosok egymáshoz, és sok- sok mindent megtudnak a másikról, olyat is, ami a mindennapi élet egyszerű érintkezéseiben esetleg rejtve maradna. Legyen tehát kapcsolatépítő hatása is a játéknak.