Újra kinyitja a harmadik évezred végéhez elvezető kapuját a Mysterious Universe világa. A Katedrális Őrzői kötetben három kisregényt és három novellát találnak az olvasók, a 22. század végétől egészen a 30. századig ragadnak el bennünket ezek az írások. A történetek újak, a hangulat azonban a régi: hihetetlen fegyverek és találmányok, őrült kalandok, lehetetlen küldetések várnak bennünket a könyv oldalain.
F. Tóth Benedek írása egy különös, már-már horrorba hajló múzeumlátogatás történetét írja le a száz évvel későbbi Budapesten, közvetlen az Energiaháborúk előtti években.
I. M. Brod kisregényében a kemény öklű és kemény fejű magánkopó, Ross Quinlan tér vissza, és természetesen most is hagyja, hogy átgázoljanak rajta, csak, hogy kiderítse az igazságot.
Leonard Stansky a misztikum és a technika határvidékére kalauzol el bennünket. Ebből a novellából nem maradhat ki a Katedrális, amely az időutazásokat szervezi a Novus Ordo Seclorum korában.
S. Ladislaw Cornelius egy merész ugrással a második világháborúba lép vissza. Hitler közvetlen környezetébe beépült időutazójának az a feladata, hogy megakadályozza a náci vezér elleni merényleteket. S hogy miért teszi? Majd a Bíboros elmondja, ha neki úgy tetszik…
Dave Howard Fúriája mintha a képregények lapjairól kelt volna életre: a világegyetem legkeményebb helyén, a von Anstettenek uralma alatti Rosanon próbál meg igazságot osztani, míg a 30. évszázadban élő York Ketchikan nem oszt igazságot, sőt, ez eszébe sem jut. Ehelyett – legalábbis Anthony Sheenard szerint – a maga sajátos, önző szempontjából Jacques de Molay barátjával együtt visszaver egy kétszázmilliós inváziós űrhadsereget.
Ha valaki eddig nem volt járatos a Mysterious Universe világában, kezdheti ezzel a kötettel. Aki pedig már olvasott MU-regényt, annak nem kell külön bemutatni ezt a határtalan, mágikus univerzumot.