A Bolt nyitva: Hétköznap 12 -19 -ig, Szombaton 10 -18 -ig Címe: 1067 Budapest Szondi u. 18/a.
A játék: Magyar nyelvű
Játékosszám: 2-4 játékos
Játékidő: 20 perc
Ajánlott: 8 éves kortól
- mondta Tom Vasel a cicarajongók egyik új kedvencéről, a Cat Lady-ről készült kritikájában. És tényleg, az elmúlt években ellepték a polcokat a cuki cicás játékok, amik közül a legtöbb belépő szintű, könnyed társasjáték. Nincs ez másképp a Cat Lady-vel sem, amiben felkészülhetsz a 10-20 év múlva közeledő "macskás nő" életmódra: gyűjts be minél több cicát, fogadj be kóbor macskákat, etesd őket, és gondoskodj játékokról is - mielőtt még a házadat szedik szét! A 2017-ben megjelent játékért valóssággal megőrültek a macskások (még dal is született a játékról), amit elősegített az, hogy könnyed játékmenetének köszönhetően a kezdő társasjátékozóknak is szőrbombasztikusan jó választás.
A Cat Lady mechanikáját tekintve egy draftolós, szettgyűjtős játék, leginkább a Sushi Go!-hoz és nagy testvéréhez, a Sushi Go Party!-hoz hasonlít. Az illusztrátor kiléte is a társasjátékok világától kicsit szokatlan, hiszen a - mellékesen rajzfilmkészítéssel foglalkozó - alkotó-tervező, Josh Wood grafikái díszitik a játékot. Az illusztrációk tökéletesen visszaadják a cuki cicás tematikát, magára a 'Cat Lady'-re, mint magányos macskás nőre pedig a paszteles színekkel is utal. A játék komponenseinek minőségére nem lehet kifogásunk: a kártyák, kockák, jelölők strapabíróak, és természetesen jutott hely a dobozban egy macska formájú jelölőnek is. Kifejezetten szimpatikus, hogy a játék készítői gondoltak a színtévesztőkre is: minden macskás lap bal felső sarkában szövegesen is jelölik, hogy milyen színű az adott cica.
A doboz tartalma: 102 játékkártya (macskák, ételek, jelmezek, macskajátékok, macskamenták, elveszett kedvencek, macskariasztók), 13 kóbor macska kártya, 6 győzelmi pont jelölő, 1 macska figura, 60 ételkocka, 1 szabályfüzet.
A Cat Lady 2-4 fővel játszható: 2 fővel több a lehetőség a taktikázásra mind a macskák választásában, mind abban, hogy milyen kártyák felvételét gátoljuk meg a másik játékosnak a macska figurával; 4 főnél véletlenszerűbb a játék, mivel mire ismét sorra kerülünk, valószínűleg már teljesen más kártyák lesznek elérhetőek ("nem igaz, hogy már megint nincs tonhal!!"), viszont annál izgalmasabb a játékmenet.
A játékosok célja, hogy a lehető legtöbb pontot gyűjtsék össze. Ehhez főként macskákat gyűjtenek, kóbor macskákat fogadnak be. Fontos, hogy a befogadott macskákon feltüntetett pont csak akkor jár, ha a macska jóllakott, ehhez pedig a lap alján feltüntetett ételekkel kell megetetnünk. A játék végén minden meg nem etetett, befogadott macskáért mínusz pont jár.
A játék elején a játékkártyákból képzett fő pakliból 9 kártyát leosztva, a játéktér közepén egy 3x3-as "táblát" hozunk létre. A játékosok minden körben ebből a táblából húzhatnak fel egy teljes sort vagy egy teljes oszlopot (kivéve azt a sort/oszlopot, amit a macska figura jelöl). Ha a felhúzott kártyák közt macska van, az a játékos elé kerül, és amennyiben sikerül a megetetéséhez szükséges ételt összeszedni, akkor a rajta feltüntetett pontszám az értéke, ha viszont nem sikerül, akkor -2 pont jár a gazdinak. Étel felhúzásakor az ételnek megfelelő színű kockát veszünk magunkhoz - ezekkel lehet majd megetetni a macskáinkat. Ezen kívül vannak még jelmezek (a legtöbb jelmezzel rendelkező játékos 6 pontot kap a játék végén; akinek egy sincs, az veszít 2 pontot), macskajátékok (minél több különböző féle macskajátékot gyűjtesz, annál több pontot kapsz; több ilyen szettért is kaphatsz pontot), macskamenta (minél többet szerzel, annál több pontot érnek majd a jóllakott macskáid), macskariasztó (amivel mozgatni tudod a macska figurát, így számodra elérhetővé tehetsz egy blokkolt sort/oszlopot, vagy elérhetetlenné tehetsz egyes kártyákat a következő játékos számára) és elveszett kedvenc kártya (segítségével kóbor macskát fogadhatsz be, vagy 2 győzelmi pontot szerezhetsz). Ezután az üres helyeket a fő pakliból fel kell tölteni, és a most felhúzott sort/oszlopot a macska figurával meg kell jelölni, így a soron következő játékos abból már biztosan nem húzhat.
A játékkártyákon kívül kóbor macska kártyák is vannak. Ezekből a játék elején 3-at fedünk fel, és ha egy játékos befogad egyet, nem kerül a helyére másik. A kóbor macskák általában különleges képességek birtokában vannak, amikkel még több pontot tudsz bezsebelni (pl: több pontot érnek a bizonyos színű jóllakott macskáid, stb). Őket két elveszett kedvenc lap eldobásával lehet megszerezni, de ugyanúgy csak akkor érvényesül a pontértékük, ha meg vannak etetve.
A játék akkor ér véget, ha a fő pakliban már nincs elég kártya ahhoz, hogy a 3x3-as táblát feltöltsék a játékosok. Ekkor következik a pontösszesítés. A pontozás során a következőket kell figyelembe venni:
Bár a számok most soknak tűnhetnek, valójában szetteket és imádnivaló cicusokat gyűjtünk, majd megetetjük őket. A játékra pár perc alatt akárkit meg lehet tanítani, a party pedig 15-20 perc alatt le is zajlik, bár az eredeti gyártó 30 percet tüntetett fel a dobozon.
Ma sikerült beszerezni. Mèg nem próbáltuk, de nagyon jó játèknak tünik. Viszont egy fontos dolog....szerintem a fent írt kártyavèdő mèret 60*92 az nem jó ezekre a kártyákra.....így amiket èn ez alapján vásároltam hozzá nem tudtam használni, ellenben a 64*89-es mèret megfelelö rá....ès szerencsère abból volt itthon nekem....így vègül be tudtam vèdőzni a kártyákat
Egyszerű játék, de nagyon sokat dob rajta a grafika. Mivel gyorsak a körök, ezért eléggé pörgős, nagyon élvezhető.
Levezető játéknak vagy bemelegítéshez tökéletes.
Nagyon könnyen tanulható, kellően taktikázható játék, még két fővel is. Mellé pedig iszonyat cuki :)