Frankensteintől Frank Herbertig, a Szép új világtól és az 1984-től a csillogó, színes borítójú folyóiratok tucatjaiig, a Csillagok háborújától a kiberpunkig, és még sorolhatnánk…
A tudományos-fantasztikus irodalom évtizedek óta idegen bolygókra tett utazásokkal, dimenziókon túli, vagy elveszett világokkal, utópiákkal, géplényekkel és értelmes földönkívüliekkel izgatja olvasóinak képzeletét.
A sci-fi mára minden más irodalmi műfajnál változatosabbá és gazdagabbá vált, s olyan kiváló szerzőket adott az emberiségnek, mint Isaac Asimov, Ray Bradbury, Philip K. Dick és Robert A. Heinlein, miközben a műfaj képi világából merített látványvalóság a huszadik század vizuális tapétájává változott, s megjelent a videójátékokban, környezetünk hi-tech formatervezésű tárgyaiban egyaránt, létrehozva valamiféle mindent elborító nosztalgiát az elveszett jövő iránt.
A Trillió éves dáridóban Brian Aldiss, Nagy Britannia legismertebb sci-fi írója, e rendkívüli jelenség legelső, mindmáig legátfogóbb és legalaposabb történetét írja meg. E szórakoztató, okos és bámulatra méltó felkészültségről tanúskodó könyv elvisz bennünket oda, ahol az irodalom és a tudomány kibogozhatatlanul és örökre eggyé ölelődnek.
"A sci-fi gyógyíthatatlan híveinek ezrei fogják ezt a könyvet megvásárolni, már csak azért is, hogy vitába szálljanak azzal, ahogyan Aldiss kedvenc szerzőjükről véleményt alkot"