Imperial Struggle. Angol vagy Francia?
A játék előtt érdemes beszélni egy kicsit magáról a kiadó cégről, a GMT Games-ről. A GMT Games játékainál nagy hangsúlyt fektetnek a játékok egyensúlyára, a kidolgozott, mindenre kiterjedő szabályrendszerre és hogy minél jobban le modellezzenek egy-egy harci, politikai szituációt. A játékaikra az is igaz, hogy a grafika nem erősségük, de annál praktikusabb és használhatóbb elemeket kapunk cserébe. A játékokra készülni kell, tartalmasabb szabályok és a megannyi apró elem miatt, de annál jobban megéri. Ha egy nagyobb szabású, mélyebb stratégiát keresel minden képen nézd meg a GMT Games játékait.
Az Imperial Struggle -t tekinthetjük a méltán híres Twilight Struggle folytatásának, nem magát a kort, hanem a játék szellemiségét viszi tovább. A játékban Anglia és Franciaország fog egymásnak feszülni egy politikai kötélhúzásban, a 18. században.
A játék két fős és nagyjából 2-4 óráig is eltarthat, de megéri belefektetni ezt az időt.
A doboz belsejében a szokásos GMT minőség és dizájn fogad minket. A dobozban külön szortimentet találunk a tokenek, amiből nem is kevés akad a játékban. Stratégiai játékként igyekszik kerülni a szerencsét, így kockát nem találunk a dobozban.
Mindkét játékosnak saját pakli áll majd rendelkezésre, melyekkel tudnak eseményeket játékba hozni és ezek lesznek az elkölthető akció pontok is. A játékban három fajta akciótípus létezik, melyek a diplomácia, a katonaság és a gazdaság.
Az egyedi képvilágú térképe négy nagy részre oszlik. Európa mellett Észak-Amerika, a Karib-térség és India.
A helyszíneken stratégia pontokat találunk, termelői piacokat és államokat. Négy háború fogja adnia játék alapját. A Spanyol örökösödési, az Osztrák örökösödési, a Hétéves és az Amerikai függetlenségi. A játékban nagy szerepet kap a diplomácia, mellyel számunkra fontos szövetségeket köthetünk. Érdemes a katonaságra is oda figyelni, különben könnyen le tudunk maradni a fegyverkezésben. Az erődök, flották és seregeink lesznek segítségünkre ott, ahol a diplomácia nem segít.