A Bolt nyitva: Hétköznap 12 -19 -ig, Szombaton 10 -18 -ig Címe: 1067 Budapest Szondi u. 18/a.
Ez egy bontott, használt játék, amelyet korábban kipróbálásra elvittek. A bontott játékok állapotát folyamatosan figyeljük és felülvizsgáljuk, és a beltartalom állapota alapján látjuk el kedvezményekkel. A doboz külsején előfordulhatnak nyomódások vagy polckopás. A játék megrendelése esetén a beltartalmat még egyszer átnézzük és az alkatrészeket megszámoljuk. Ha valamilyen hibát vagy hiányzó alkatrészt találunk, arról mindenképpen tájékoztatunk.
A játék: Nyelvfüggetlen
Játékosszám: 2-7 játékos
A legjobb: 5 játékossal
Játékidő: 60 perc
Ajánlott: 10 éves kortól
Szerzők: Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko
Kiadó: Gém Klub Kft.
Kiadás éve: 2016
Sorozat: Mysterium játékok
A Warwick kúria már több éve teljesen elhagyatott, mióta a ház urát meggyilkolták. Bár a nyomozás sokáig zajlott és kimerítő volt, mégsem találták meg a tettest. Azóta a ház lassan, de biztosan romlásnak indult és azt suttogják, Lord Warwick szelleme a mai napig a falak között kísért… A Mysterium egy aszimmetrikus kooperatív társasjáték, melyben a résztvevőknek lehetőségük van a világ minden tájáról érkező jósok bőrébe bújni, hogy a Warwick Kúria titkára fényt derítsenek és megadják a benne kísértő szellemnek a végső nyugodalmat. A 2-7 főig játsztató társasban egy személy a szellemet fogja alakítani, és álmokkal próbálja rávezetni a ház ideiglenes lakóit a titok megoldására.
A szellem egy paraván mögött beállítja a mentalistáknak a „helyes” megfejtést. Mindenkihez fog egy tettes, helyszín, eszköz kombináció tartozni, mely játékosonként eltérő lesz. Ezután a szellemnek hét éjszakányi ideje van (hét kör) ami alatt víziókkal rá kell vezetnie a többieket az általa beállított kombinációkra. A szellemet alakító személy a kezében lévő speciális lapokból fog válogatni a játékosoknak, és megpróbálja a rajtuk lévő mintákkal eljuttatni őket a helyes megfejtéshez. Ezek a lapokon különös rajzok, vagy még inkább festmények találhatóak, amik rendkívül szuggesztívek, és könnyű róluk asszociálni. A játékosok felfedik a lapot, amit kaptak és közös erővel megpróbálják kitalálni a megfejtéseket addig, amíg az időt mérő homokóra le nem pörög. Ha az idő lejárt, akkor le kell tenniük a voksukat először a gyilkos kilétére. Ezen a ponton van lehetősége a többi játékosnak mérlegelnie azt, hogy szerintük a többiek jól tippeltek e. Kis jelölőkkel jelezhetik, hogy véleményük szerint társaik megfejtése helyes, avagy helytelen volt. Ezután a szellem összesíti az eredményeket és elárulja, hogy ki tippelt megfelelően és ki nem. Azok a játékosok, akik eltalálták a helyes megfejtést, tovább léphetnek a következő elemhez, mégpedig a helyszínhez, viszont azok, akik nem jártak sikerrel, újra kell, hogy próbálkozzanak, és mindaddig nem léphetnek tovább, amíg meg nem fejtik helyesen a személy kilétét. Természetesen a szellem ekkor plusz kártyákkal segíti az elakadt látnokokat.
Az idő nagyon fontos a Mysteriumban, ugyanis nem elég hét kör alatt mindenkinek megfejtenie a hozzá tartozó kombinációt, hanem ebbe bele is kell férnie a végjátéknak is. Ha sikerült mindenkinek kitalálnia a hozzátartozó beállítást, akkor a mentalisták felsorakoztatják vízióikból megismert „tippjüket”. Például a bejárónő tette a szalonban méreggel és így tovább. A szellem végül három kártya segítségével – egy jelképezi a személyt, egy a helyszínt és az egyik az eszközt – megpróbálja az egész csapatot rávezetni az egyetlen helyes megoldásra. A korábbi szavazásoknak itt lesz jelentősége, ugyanis a szerzett pontok függvényében tekinthet meg valaki egy, két, vagy mind a három lapot, ezzel is javítva a végjátékban az esélyeit.
A Mysterium lengyel elődjéhez képest is mutat játékmechanikai újításokat, de a legszembetűnőbb különbség a vizuális tuninng, amin áteset. A társasjáték gyönyörű lett, a paravántól elkezdve a kártyákon át, egészen a játékosokat jelölő színes kristálygömbökig. Mindegy a hangulat alátámasztását segíti, és bizony könnyen be is szippant minket a Warwick kúria rejtélye. Külön dicséret jár az állítható nehézségi szintekért, így ha túlságosan nagy kihívást jelent a játék számunkra könnyíthetünk, avagy sokkal rögösebbé is tehetjük az utunkat. Bárkinek szívesen ajánlom, aki egy erős atmoszférájú, együttműködésre sarkalló, sokan játszható társas élményre vágynak.
Nagyon kellemes benyomást tett ránk ez a darab.
Rendkívül könnyen tanítható játék, ami jól ötvözi a Cluedo, a Dixit és a Hanabi erényeit. Érdekesen vegyülnek a nyomozós, intuitív és visszafogott minimalista stílus elemei. Ez utóbbi elsőre furán hangozhat, hiszen - ebben a szép látványvilágú játékban - a nyomozó játékosok nyugodtan beszélgethetnek egymással, sőt. A szellem azonban a játékélmény érdekében néma kell, hogy maradjon.
A szellem szerepét érdemes tapasztaltabb játékosra bízni, ugyanis ez a legnehezebb szerep talán. A többiek nagyban segíthetnek Neki azzal, ha beszélgetnek az asztalra letett tárgy, helyszín és karakter kártyákról.
Nem túl hosszú, mégis tartalmas darab, amit simán lehet egy Dixit kiegészítőnek használni, de szerintem a Winter Tales kártyáival is kombinálható. Egy jó zenével körítve, nagyon hangulatos estét tud keríteni. :)
A játék igényes kinézete nagyon megfogott és mivel mind a fantáziára építő, mind pedig a kooperatív játékokat nagyon szeretem, egyből megrendeltem, ahogy megjelent. (Bár bevallom a lengyel feliratra azért elbátortalanodtam.) :)
NEM KELLETT CSALÓDNOM!
A játékmenet hihetetlenül egyszerű, egy perc alatt megérthető (külön köszönet a magyar szabálykönyvért és az egyszerűsítő kiegészítőkért) és még azokat az ismerőseimet is odaszögezte az asztalhoz, akik amúgy nem sokat játszottak. Külön előnye a Dixittel szemben, hogy míg ott nagyon hamar ismertté váltak az alapkártyák, itt a nyomozós történet és a kombinációk száma miatt egyáltalán nem volt unalmas sokadszorra sem!
A kivitelezésért is jár a pont mert erős, jó minőségű és gyönyörűen megrajzolt minden egyes elem.
Mindenkinek ajánlom, aki a Dixitet (és esetleg a Cludo-t) csak egy kicsit is szerette és senki se ijedjen meg a lengyel címtől, mert a magyar nyelvű szabállyal nagyon gyorsan megtanulható az egész játék!
Számomra a játék kicsit csalódás volt. Sokat vártam tőle mert mindenhol ajnározták ezerrel, de sajnos már az első alkalom során kiderült, nem lesz a társaság kedvenc játékai között,sőt azóta el is adtam már a játékot.
Maga a koncepció érdekes, a játék jól össze van rakva, de valahogy számunkra mégis vontatott és unalmas volt.
3 játék alkalmával sajnos többször is előjött, hogy a szerencsétlen szellem olyan kártyákat tartott a kezében, amikkel nagyjából az adott helyszínre, emberre vagy tárgyra semmilyen formában nem tud utalni. Ilyenkor jöttek a 10 perces morfondírozások.
Nem érzem hogy a játéknak lenne tétje, vagy célja bármilyen formában.
Sokan dicsérik, szóval biztosan jó játék, de az én társaságomban sajnos nagyot bukott.
Ez a játék teljesen feleslegessé tette a Dixitet a gyűjteményemben. A Dixit előnye annyi, hogy nincs setup, leülsz és 1 perc múlva játszol. Ha ettől eltekintünk, nincs más. Sőt, a Mysterium tökéletesen működik két fővel is, ami óriási előny.
Nem annyira régen sikerült beszerezni a játékot a kiegészítőjével együtt.
A kinézte baromi igényes, gyönyörű a játék, le a kalappal ellőtte.
Az első játék alkalmával, hát...az első pár fordulóba bele kellett jönni, de a játékosok viszonylag gyorsan elkapták a szellem észjárásának fonalát. Viszonylag sokat játszottunk a Dixittel, így nagyjából ismerjük egymás gondolkodását :)
Nagyon bejött és szívesen játszunk vele, én csak ajánlani tudom, főleg azoknak akiknek a Dixit is bejött :)
Nagyon igényesen kialakított játék. Dixit fanoknak kötelező, bár annál egy fokkal nehezebb.
A kritikai fogadtatása azért vegyes volt ennek a játéknak, ezért picit aggódtam, amikor megvettem, de nem kellett volna.
Lényegében instant top 10-be került nálam, mert remekül lefedi azt a nagyon problémás űrt, ami a partijátékok és az heavy játékok között húzódik, és nem nagyon van rá senkinek megoldása. Na azért félreértés ne essék: ez egy nagyon könnyű és laza játék, de azért kirakva az asztalra impresszív és képes embereket nehezebb gamek felé terelni.
2014 környékén nagyon rácsúsztam a Dixitre, azóta egy csomó kiegészítővel és formájával játszottam mindenféle partikon, és mostanra elmondhatom, hogy rettenetmód elegem lett belőle. A Mysterium újra képes volt bennem maradéktalanul visszahozni a lelkesedést az asszociációs-jellegű játékok iránt.
Plusz pont még az első rangú production design, ez egy igen-igen szép játék.
sziasztok.
nos alapból a játék a cluedo és dixit keveréke.
nekem a dixit kicsit sem tetszett,de ebben teljesen más színezetet kap ami igazából ugyanaz.
a kártyák szerintem borzalmasak,igazából azt magyarázol bele a képbe amit csak akarsz :) főleg ha többet is ad a szellem.
a megfejtendő dolgok véletlenszerűsége remek,a játék mechanizmusa is rendben van.
a szabálykönyv elég érdekesen fogalmaz(gondolom a fordítás),többszörre sikerült csak értelmezni melyik jelző melyik és mire jó.főleg az utolsó,közös látomás elég érdekes és elég nehéz is.a játék minél többen jó és nagyon vicces is.főleg amikor a médiumok kifejtik kinek a látomásáról mit gondolnak és néha teljesen összekócolják egymást :) összességében remek játék.
Kiváló asszociációs kooperatív játék. Kártyák stílusa a Dixitre hajaz. Sokszor újrajátszható.
Imádjuk! Állandó kedvenc a családdal és a barátokkal. A két kiegészítőt is megrendeltem hozzá, így lett teljesen tökéletes. Nagyon igényes, intuitív játék.
Nagyon szeretjük ezt a társast. Először négyen játszottuk, utána többször ketten, és ketten is nagyon jó!! Szeretjük a nyomozós játékokat, és a jobb féltekés játékokat is. Meglepő módon a mérnök férjem fantasztikusan intuitívnak bizonyult ebben a játékban, ő a legjobb játékos az összes csapatban, pedig a barkóba típusú játékokban kevésbé az élmezőny tagja. Így bátran állíthatom, hogy ez nem csak a bölcsészek játéka :) Eddig mindenkinek nagyon tetszett, akinek megmutattuk.
'22 karácsonyára vettük közösen a családdal; nekem már volt hozzá szerencsém barátokkal. Hatalmas pozitívum, hogy a társas élményre nyitott, de a crunchy dolgokat nem kedvelő családtagjaim tetszését is elnyerte. A játék egyértelműen gyönyörű (máskülönben nem is működne, hogy őszinte legyek). Leginkább a Dixit az, ami hasonló kaliberű, de ez kooperatív, ami nálunk egyértelműen jobb pozícióba helyezi.